Investment Analyst (Venture Capital)

Lokalizacja: Warszawa

Ogłoszenie Bezpośrednie

Red Sky to #StartupStudio i strategiczny partner funduszu inwestycyjnego Tar Heel Capital Pathfinder. Działamy zgodnie z formułą #VentureBuilding - w oparciu o doświadczenie specjalistów, tworzymy nowoczesne rozwiązania IT i wspieramy przełomowe startupy. Determinacja, 15-letnie doświadczenie i kapitał to cechy, dzięki którym możemy zapewnić wysoki #SuccessRate.

Wspieramy i budujemy spółki, które opracowują zaawansowane produkty i rozwiązania w obszarze technologicznym dla sektorów takich jak esports, big data, cloud computing, e-commerce, fintech oraz martech, w szczególności operujących w modelach biznesowych SaaS i marketplace.

Jako Investment Analyst w Tar Heel Capital Pathfinder będziesz odpowiadać za dostarczanie informacji niezbędnych do podejmowania decyzji inwestycyjnych, w szczególności modeli finansowych i analiz rynkowych. Na tym stanowisku zajmiesz się również udziałem w procesach due dilligence, a także wsparciem zespołu zarządzającego w budowaniu wartości spółek należących do portfolio funduszu.

Zadania
- opracowywanie analiz biznesowych, rynkowych oraz finansowych,
- wyszukiwanie informacji rynkowych o otoczeniu biznesowym i konkurencji, identyfikacja potencjalnych celów inwestycyjnych,
- przygotowywanie biznesplanów dla analizowanych projektów,
- budowanie modeli finansowych,
- wspieranie procesów due dilligence,
- monitoring spółek portfelowych,
- wspieranie zespołu zarządzającego w procesie budowania wartości portfela inwestycyjnego,
- przygotowywanie prezentacji i raportów,
- tworzenie baz danych,
- wsparcie procesu sourcingowego - wyszukiwanie i nawiązywanie relacji z celami inwestycyjnymi.

Wymagamy
- min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku (mile widziane doświadczenie w funduszach venture, capital/inkubatorach/akceleratorach i/lub w firmach konsultingowych),
- wykształcenia wyższego o profilu ekonomiczno - finansowym,
- umiejętności modelowania finansowego,
- umiejętności tworzenia biznesplanów,
- zaawansowanej i praktycznej znajomość MS Excel, MS PowerPoint,
- podstawowej znajomość zasad rachunkowości,
- zdolności analitycznego myślenia oraz umiejętność proaktywnego rozwiązywania problemów,
- bardzo dobrej znajomość języka angielskiego.

Oferujemy
- konkurencyjne wynagrodzenie na umowie B2B,
- możliwość pracy w biurze w Warszawie,
- 26 dni płatnego urlopu,
- dostęp do pakietu benefitów (Multisport, Medicover),
- dostęp do unikalnej wiedzy wewnątrz organizacji oraz grupy kapitałowej, a także współpracę z wybitnymi ekspertami i partnerami biznesowymi z całego świata,
- bezpośrednią współpracę z osobami z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu funduszami Venture Capital,
- zdobywanie doświadczenia w rozwijaniu ambitnych, globalnych projektów na etapie seed, early stage i growth,
- możliwość uczestniczenia w tworzeniu wartości biznesu w dynamicznie rosnącej grupie inwestycyjnej.

Dodano dnia: 27-06-2022

Red Sky

Zobacz wszystkie oferty Red Sky

Maksymalny rozmiar 3 MB, format DOC, PDF, RTF lub ODT

Zaznaczam wszystkie zgody

Chcę otrzymywać powiadomienia w sprawie podobnych ofert pracy