Specjalista ds. finansowych

Lokalizacja: Warszawa

Ogłoszenie Bezpośrednie

Instytut Adama Mickiewicza jest narodowa instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego Polski poprzez inicjowanie międzynarodowej współpracy i wymiany kulturalnej. W ciągu dwudziestu lat swojej działalności IAM zrealizował ponad 6000 wydarzeń kulturalnych, w których udział wzięło blisko 55 milionów osób. Instytut Adama Mickiewicza jest również wydawcą Culture.pl.

Zakres zadań i obowiązków będzie obejmował m. in.:
• współpracę przy planowaniu budżetu Wydziału oraz nadzór nad jego wykonaniem,
• współpracę przy monitorowaniu procesu realizacji i rozliczania budżetu Wydziału (w tym uczestniczenie w cyklicznych przeglądach budżetów, dokonywanie okresowej analizy wykorzystania środków pozostających w dyspozycji Wydziału),
• współpracę z Wydziałem Księgowości, w tym w zakresie bieżącej weryfikacji poziomu realizacji budżetu Wydziału na podstawie zapisów w systemie finansowo-księgowym,
• nadzór nad realizacją i aktualizacją budżetu Wydziału, w tym monitorowanie wydatkowania środków we współpracy z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne zadania,
• udział w procesie uruchamiania i akceptacji wniosków o wydatkowanie środków, umów i dokumentów finansowych, zgodnie z zatwierdzonym budżetem Wydziału, przepisami dotyczącymi udzielania zamówień publicznych oraz przyjętym w Instytucie obiegiem dokumentów,
• weryfikację dokumentów finansowych i rozliczeń pod względem zgodności z budżetem, prawidłowości i kompletności oraz założonymi źródłami ich finansowania,
• koordynowanie opracowywania planu zamówień publicznych na potrzeby Wydziału,
• współpracę z Wydziałem Kontrolingu, w tym w obszarze aktualizowania planów zamówień publicznych oraz w obszarze planowania i raportowania stanu realizacji budżetu Wydziału,
• koordynację przy wprowadzaniu poprawnych i aktualnych informacji do systemu informatycznego w obszarze planowania i aktualizacji budżetu Wydziału.

Oczekujemy:
• wykształcenia wyższego – preferowane kierunki związane z ekonomią i finansami,
• doświadczenia w administrowaniu budżetem, planowaniu i rozliczaniu budżetów projektów,
• doświadczenia w pracy z umowami i dokumentami księgowymi,
• bardzo dobrej znajomości programu Excel,
• wysokiej kultury osobistej,
• zdolności analitycznych i dbałości o szczegóły,
• wysokich umiejętności efektywnego angażowania się w wiele działań i pod presją czasu,
• znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Dodatkowym atutem będzie:
• wiedza z zakresu finansów publicznych,
• doświadczenie w zakresie planowania budżetów przedsięwzięć kulturalnych i rozliczaniu realizacji projektów kulturalnych w Polsce lub za granicą.

Oferujemy:
• zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
• dobre relacje w zespole zaangażowanych i doświadczonych specjalistów,
• pracę w prestiżowej instytucji realizującej międzynarodowe projekty w obszarze kultury i sztuki
• możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach oraz innych wydarzeniach edukacyjnych wspierających rozwój zawodowy.

CV prosimy przesyłać pod poniższym linkiem do 15 maja br.

Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi wyłącznie na wybrane oferty.

Dodano dnia: 27-04-2022

Instytut Adama Mickiewicza

Zobacz wszystkie oferty Instytut Adama Mickiewicza

Maksymalny rozmiar 3 MB, format DOC, PDF, RTF lub ODT

Zaznaczam wszystkie zgody

Chcę otrzymywać powiadomienia w sprawie podobnych ofert pracy