Starszy Księgowy / Lider Zespołu

Lokalizacja: Warszawa

Ogłoszenie Bezpośrednie

Biuro Rachunkowe Maculewicz Finance jest profesjonalnym biurem świadczącym kompleksową obsługę księgową i kadrową, dostosowaną do indywidualnych oczekiwań Klientów, wchodzącym w skład grupy firm doradczych Maculewicz Consulting, działającej na rynku nieprzerwanie od 2004 roku.
Grupę Maculewicz Consulting tworzy profesjonalny zespół analityków finansowych, księgowych, specjalistów ds. kadrowych, konsultantów ds. funduszy europejskich, audytorów, biegłych rewidentów oraz specjalistów z innych dziedzin usług ekonomicznego wsparcia biznesu.

Więcej informacji o naszej firmie można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.maculewicz.pl

W związku z aktualnym, intensywnym rozwojem struktury firmy oraz dalszymi ambitnymi planami, poszukujemy dojrzałej i merytorycznej osoby, która obejmie stanowisko Starszego księgowego, który zajmować się będzie kompleksową obsługą księgową spółek oraz będzie pełnił odpowiedzialną funkcję Lidera Zespołu Księgowo-Kadrowego.

Miejsce pracy: Pruszków
Wynagrodzenie: 6 - 10 tys. zł

OFERUJEMY:
• pełne wsparcie w okresie wdrożenia
• elastyczne godziny pracy
• dogodne warunki pracy w klimatyzowanym biurze w nowoczesnym biurowcu w Pruszkowie
• pełne wyzwań stanowisko, dające możliwość realnego wpływu na funkcjonowanie firmy
• dużą samodzielność stanowiska z możliwością tworzenia i rozwoju zespołu
• pracę w energicznym i otwartym zespole, w firmie działającej na rynku od kilkunastu lat
• atrakcyjne wynagrodzenie wzbogacone o satysfakcjonujący system premiowy
• elastyczne możliwości stabilnego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę lub własną działalność gospodarczą
• szansę poszerzania wiedzy i doświadczenia w różnych obszarach księgowości
• realne możliwości optymalizacji realizowanych procesów
• pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do programu sportowego
• integracje zespołowe oraz firmowe po godzinach
• możliwość szkoleń rozwijających kompetencje zawodowe i kursów językowych

ZAKRES ZADAŃ I ODPOWIEDZIALNOŚCI:
1. KSIĘGOWOŚĆ:
• obsługa Klientów w zakresie samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych
• merytoryczna weryfikacja dokumentów księgowych Klientów pod względem formalnym i rachunkowym
• nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
• aktywny udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych i rozliczeń podatkowych wg. określonych standardów
• prowadzenie dokumentacji zgodnej z zasadami rachunkowości i przepisami podatkowymi

2. ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM:
• zarządzanie i nadzór nad pracą i aktywny udział w codziennych zadaniach kilkuosobowego Zespołu księgowo-kadrowego
• kontrola jakości pracy Zespołu
• aktywny wkład w budowanie zespołu i wspieranie Zarządu w procesie rekrutacji członków zespołu
• prowadzenie cyklicznych spotkań Zespołu na tematy takie jak aktualizacja informacji, kwestie organizacyjne itp.
• zapewnienie właściwego poziomu wiedzy merytorycznej podległego Zespołu
• wspieranie, doradzanie, rozwiązywanie bieżących problemów związanych z obsługą Klientów
• motywowanie Zespołu, inspirowanie do doskonalenia procesów i osiągania celów

3. WSPÓŁPRACA Z KLIENTAMI:
• komunikacja z Klientami i instytucjami zewnętrznymi
• merytoryczny udział w oferowaniu zakresu prac i jego wyceny dla Klientów
• zarządzanie portfelem Klientów podległego Zespołu
• zapewnienie wysokiej jakości obsługi Klienta przez pracowników Zespołu

4. RAPORTOWANIE:
• bezpośrednie raportowanie do Prezesa Zarządu Spółki
• przygotowywanie sprawozdań oraz analiz finansowych na potrzeby Zarządu firmy

5. ROZWÓJ ORGANIZACJI:
• aktualizowanie procedur operacyjnych, inicjowanie usprawnień i wprowadzanie nowych rozwiązań
• udział w wewnętrznych projektach usprawniających istniejące procesy

OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY:
• min. 5 letniego doświadczenia w pracy na samodzielnym stanowisku w obszarze księgowo-rachunkowym
• wykształcenia wyższego kierunkowego (rachunkowość, finanse, ekonomia)
• znajomości przepisów VAT i CIT, Ustawy o rachunkowości
• umiejętności sporządzania analiz i raportów
• praktycznej znajomości obsługi programu księgowego (mile widziana znajomość systemów WF FAKIR i WF KAPER)
• samodzielności, odpowiedzialności, zdolności analitycznych oraz umiejętności pracy pod presją czasu
• dobrej znajomości obsługi komputera w zakresie MS Office, zwłaszcza Excel
• rozwiniętej umiejętności organizacji pracy własnej oraz ustalania priorytetów
• dokładności i sumienności w realizacji powierzonych zadań
• zaangażowania i entuzjazmu w wykonywaniu codziennych działań - pasji do wykonywanego zawodu
• potencjału managerskiego i predyspozycji do bycia liderem/liderką
• otwartości w komunikacji i umiejętności budowania relacji interpersonalnych
• umiejętności efektywnej pracy w zespole

Mile widziane:
• komunikatywna znajomość języka angielskiego
• doświadczenie w koordynacji i/lub planowaniu pracy podległego zespołu i kierowaniu zespołem ludzi (nawet niewielkie zespoły lub doświadczenie projektowe uznawane będę za mile widziane doświadczenie)

Dokumenty aplikacyjne przedstawiające profil dotychczasowych doświadczeń i posiadanych kompetencji prosimy przesyłać klikając w przycisk aplikowania.

Prosimy o umieszczenie w CV następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm.”

Dodano dnia: 01-04-2019

Maculewicz Finance Sp. z o.o.

Zobacz wszystkie oferty Maculewicz Finance Sp. z o.o.